Artykuły | DZISIEJSZA POGODA DLA SZCZECINA   
Nawigacja
Projekty
Technologie - Materiały
Artykuły
Kontakt

DZISIEJSZA POGODA DLA SZCZECINAOnline
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 25
Najnowszy Użytkownik: JoshToxia
Witamy
PRZEPRASZAMY STRONA W TRAKCIE AKTUALIZACJI ZMIANA WŁAŚCICIELA STRONY WWW

Image and video hosting by TinyPic
Domy Energooszczedne

e-mail domyenergoszczedne@wp.pl
BUDUJEMY DOMY ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE, KTÓRE PŁACA TWOJE RACHUNKI

Firma nasza buduje domy energooszczedne i pasywne.
Budujemy domy drewniane, murowane jak i prefabrykowane.
Oferujemy dla Państwa dwa sposoby budowy domów energooszczędnych samofinansujących się. Korzystamy z naszego 20 letniego doświadczenia zdobytego na rynku Niemieckim.


Dom energooszczędny- niskoemisyjny czyli jaki ?

Określenie domu energooszczednego czy niskoenergetycznego pojawiła się w latach 70 podczas pierwszych kryzysów naftowych. Wtedy rozpoczęto poszukiwania alternatywnych źródeł energii naturalnej, a zwłaszcza energii słonecznej ( za pomocą urządzeń technicznych ) i passywnych ( traktując budynek jako kolektora słonecznego ). Stąd się wzięła nazwa domu niskoenergetycznego ( passywny ) . Idea domu jest efektywne izolowanie termiczne, w którym elementy przegród pozyskują energię słoneczną, a duża masa pozwala ją akumulować.

FO Jakie warunki trzeba spełnić aby nasz budynek był energooszczędny.

Fundamenty oraz podłoga na gruncie

Powinny być docieplone styrodurem 15 cm lub styropianem 30 cm ewentualnie kramzytem 45 cm .

Zalecany współczynnik U=0,15 W/m2xK

Płyta fundamentowa to podstawa budowy każdego domu energooszczędnego. Wykonanie zwykłych fundamentów bardzo mocno wpływa na pogorszenie właściwości tej przegrody. Pasywna płyta fundamentowa jest jedyną konstrukcją, która w sposób najbardziej kompleksowy ogranicza do minimum mostki termiczne w obrębie fundamentów. Pasywna płyta fundamentowa to konstrukcja prawie zupełnie nieznana w warunkach polskich i odmienna od rtradycyjnejr1; płyty fundamentowej znanej od dawna przy posadawianiu budynków na gruntach wysadzinowych lub przy wysokim poziomie wód gruntowych. Konstrukcja pasywnej płyty fundamentowej sprawia, że obciążenia związane z posadowieniem budynku rozkładają się powierzchniowo, nie punktowo.

FOTO Fundamenty tradycyjne

Ściany Zalecany współczynnik od U=0,15 W/m2xk do U=0,20 W/m2xK

Energooszczędne ściany Pożądanym współczynnikiem przenikania ciepła dla przegród zewnętrznych w budynku pasywnym jest wartość 0,15 W/(m2xK) . Współczynnik taki można osiągnąć stosując najwyższej klasy materiałów oraz izolację wykonaną ze styropianu o grubości od 25 cm do 30 cm. Dla porównania w budownictwie tradycyjnym standardowo stosuje się izolację termiczną o grubości 12 cm-14 cm. Nasze ściany spełniają techniczne wymagania Passive House Institute z Darmstadt dla domów pasywnych i energooszczędnych !

ATEST Aby osiągnąć taki współczynnik można wykonać ściany domu w konstrukcji drewnianej ( szkieletowej - U=0,15 W/m2xK ) FOTO

lub murowaną według naszej technologii itp. docieploną styropianem grubości 25-30 cm

FOT Dach i stropodach U=0,15 W/m2xK do U=0,20 W/m2xK

Energooszczędny dach W naszych inwestycjach grubość termoizolacyjna dachu ma grubość 35 cm. Aby uzyskać jak najwyższy poziom termoizolacji montujemy dwie warstwy ocieplenia między krokwiami i od spodu. Takie ocieplenie pozwoli na uzyskanie współczynnika przenikania ciepła U wynoszącego 0,14 W/(m2xK). Dodatkowo od strony poddasza jest zainstalowana paroizolacja z metalizowanej folii, bo część odbitego przez nią promieniowania cieplnego oddawana jest do pomieszczenia. Od zewnętrznej strony więźby i ocieplenia ułożona jest folia wstępnego krycia która uszczelnia dach pod pokryciem i jednocześnie pozwala na ucieczkę pary wodnej na zewnątrz. Taki układ warstw w dachu minimalizuje straty energii i utrzymuje dach w suchym stanie, chroniąc nie tylko ocieplenie, ale też więźbę dachową. Nasze dachy spełniają techniczne wymagania Passive House Institute z Darmstadt dla domów pasywnych i energooszczędnych

FOTO Stolarka

Zalecane U=0,8 W/m2xK do U=1,1 W/m2xK Drzwi wejściowe zalecane U=2,0 W/m2xK 1 DOM KTÓRY PŁACI TWOJE RACHUNKI

Kluczowym rozwiązaniem, jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. W skład wyposażenia domu wchodzą panele słoneczne służące do podgrzewania wody i pompa ciepła Dzięki nim istotnie spadają miesięczne koszty utrzymania gospodarstwa domowego. Sercem całego systemu jest instalacja fotowoltaiczna , ta mikroelektrownia słoneczna usytuowana na dachu domu lub działce, nie tylko dostarcza darmowy prąd mieszkającej w nim rodzinie, ale też zwiększa jej dochody dzięki sprzedaży nadwyżek energii do sieci. Te ostatnie zaś, wraz z uzyskanymi oszczędnościami, bilansują koszty kredytu bankowego zaciągniętego na budowę wymarzonego i niedostępnego dziś dla przeciętnej polskiej rodziny domu.
W skład odnawialnych źródeł energii, które zostaną wykorzystane w "samospłacającym się domu"obok instalacji PV mają być wykorzystane również kolektory słoneczne, pompa ciepła oraz system inteligentnego, zdalnego zarządzania nieruchomością.

SZKICE FOTO Tabela zysku
Specjaliści obliczyli, że elektrownia słoneczna przy mocy 40Kwp wytworzy 35,5 tys. kWh energii rocznie, z czego tylko 5 tys. kWh zostanie wykorzystane w domu. Sprzedaż reszty da 34,3 tys. zł. Dzięki temu średniomiesięczne przychody ze sprzedaży nadwyżek energii wraz z oszczędnościami na kosztach utrzymania domu przewyższają ratę kredytu .

SZKICE FOTO
II DOMEM, KTÓRY PŁACI TWOJE RACHUNKI TO DOM DWULOKALOWY

Domy dwulokalowe powinny spełniać wymogi budynku niskoenergetycznego uzyskując w przyszłości jak najniższe koszty bieżących opłat. Jeśli to możliwe należy zastosować wszelkie konieczne rozwiązania podnoszące efektywność cieplną: solary, fotovoltanika, rekuperacja, pompy ciepła . Dodatkowo zaprojektowanie i dołożenie instalacji w standardzie rdomu inteligentnegor1; znacznie podniosą nie tylko jego ekonomiczność oraz bezpieczeństwo ale także atrakcyjność lokalu dla ewentualnego Najemcy. Dom dwulokalowy o powierzchni 200 metrów. Twoja część mieszkalna będzie miała powierzchnię około 150 metrów, a część wynajmowana 50 metrów, zatem w zależności od rejonu Polski i położenia domu masz szansę uzyskiwać z pobieranego od lokatora czynszu ok. 1200 - 2500 zł plus udział w opłatach. Należy pamiętać że dom energooszczędny jest tańszy w utrzymaniu
Pamiętać należy że dom dwulokalowy zawsze pozostaje Twoją własnością, podlega dziedziczeniu, posiada swoją wartość w przypadku chęci jego sprzedaży.
FOTO PROJEKT.
Technologie; Budujemy domy w szkielecie drewnianym
Murowane
News

Brak Newsów

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Kasia

Super firma wybudowali mi dom naprawdę energooszczędny . Fachowa obsługa pomoc przy wystroju wnętrz .PolecamZałóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl